3. Kolektorių sistemos integravimas

Nepakanka vien tik tinkamai įrengti saulės kolektorius ir jų sistemą Jūsų būste, svarbiausias etapas - teisingai prijungti saulės kolektorius prie esamos šildymo sistemos. Tik profesionaliai ir kokybiškai integravus naująją ir esamą šildymo sistemas tarpusavyje, Jūs pasieksite maksimalų kuro taupymą, bei didžiausią saulės kolektorių šildymo efektyvumą.

 

Pagrindiniai etapai integruojant saulės kolektorius į esamą šildymo sistemą:

  • Esamų šilumos kontūrų analizė

Dauguma šiuolaikinių katilų (dujų, kieto kuro) palaiko kelių šilumos kontūrų veikimą - dažniausiai vienas kontūras skirtas būsto šildymui, kitas naudojamas karštam vandeniui ruošti. Integruojant saulės kolektorius svarbu išlaikyti kontūrų atskyrimą.

Dažnai neprofesionalūs įrangos montuotojai, dėl laiko ar žinių stokos, sujungia šiuos kontūrus į vieną - tai nėra gerai energijos taupymo ir svarbiausia - Jūsų sveikatos požiūriu.

  • Saulės kolektorių ir katilo valdiklių suderinimas

Kiekvienas įsirengiantis saulės kolektorius tikisi sutaupyti ir sumažinti savo šildymo sąskaitas. Tik suderinus katilo ir saulės kolektorių valdiklių veiklą galima pasiekti maksimalų saulės kolektorių šildymo efektyvumą.

 

Atminkite, tik profesionalių ir ilgametę patirtį turinčių inžinierių atliekami saulės kolektorių integravimo į esamą šildymo sistemą darbai gali užtikrinti sklandų ir ilgaamžišką sistemos veikimą.