2. Esamos šildymo sistemos analizė

Esamos šildymo sistemos analizė yra būtina ir neatsiejama saulės kolektorių diegimo darbų dalis norint užtikrinti stabilų ir efektyvų sistemos veikimą. Šio etapo metu parenkami individualūs saulės kolektorių valdiklio nustatymai, tinkantys Jūsų esamam šildymo tipui. Praleidus šį darbų etapą rizikuojate perkaitinti saulės kolektorius neįvertinę jų galios ar neišnaudoti jų galingumo maksimaliai.

 

Esamos šildymo sistemos analizės metu atliekama:

  • Esamos šildymo sistemos veikimo ypatumai

Jei turite dujinį katilą, tikriausiai šalia jo taip pat yra įrengtas ir boileris, montuojant saulės kolektorius reikia ištirti esamą boilerį ir nuspręsti ar jį galima naudoti, o gal jį reikės keisti esančiu saulės kolektorių sistemoje. Dažniausiai boileriai, naudojami kartu su dujiniais katilais yra per mažos talpos ar neturi reikiamo gyvatukų skaičiaus.

Kieto kuro katilas veikia kiek kitaip, tačiau ir šiuo atveju viskas jungiama į saulės kolektorių akumuliacinę talpą.

 

  • Valdymo bloko, akumuliacinės talpos ir esamo katilo vieta

Siekiant maksimaliai išnaudoti saulės kolektorių galią, rekomenduojame maksimaliai sutrumpinti vamzdynų kelią nuo pačių kolektorių iki valdymo stoties ir akumuliacinės talpos. Taip pat parinkta vieta turi būti arti esamos šildymo sistemos katilo (dujinio, kieto kuro, kt.), tokiu būdu užtikrinsime minimalius šilumos nuostolius dėl vamzdynų.

 

Analizuojant Jūsų esamą šildymo sistemą bei ruošiantis įdiegti saulės kolektorius yra būtina žinoti esamą šildymo schemą. Saulės kolektorių ilgaamžiškumas ir maksimalus veikimas priklauso nuo to, ar gerai atliktas šis etapas, ar ne.