Šilumos siurblys + saulės kolektorius

Siekiantiems maksimaliai išnaudoti atsinaujinančią enegriją siūlome išbandyti saulės kolektorių ir šilumos siurblio sistemą.

Sistemos privalumai:

 • didelis efektyvumas apniukusiu oru ir naktį

  Apniukusiomis dienomis ar ilgomis žiemos naktimis saulės sukauptos šilumos gali nepakakti. Tokiu atveju sistemos valdiklis stebi šilumos poreikį ir reikalui esant įjungia šilumos siurblį.

 • šilumnešio papildomas šildymas

  Kuomet saulės kolektoriai veikia ne pilnu pajėgumu, valdiklis pagal poreikį gali papildomai pašildyti iš saulės kolektorių paduodamą srautą šilumos siurblyje ir taip užtikrinti reikiamą temperatūrą akumuliacinėje talpoje.

 • maksimalus saulės panaudojimas

  Jei tik saulės kolektoriai užtikrina pageidaujamą temperatūrą, šilumos siurblys yra išjungiamas siekiant maksimaliai išnaudoti saulės energiją.

 • oro kondicionavimas vasarą

  Sistema gali veikti ir kaip kondicionierius vasaros metu. Šilumos siurblio veikimas gali būti invertuojamas ir gaunamas vėsinimas vasarą.

 • 4x daugiau energijos

  Šilumos siurblio oras-vanduo veikimo efektyvumas (COP) siekia 4 vienetus, tai reiškia, kad sunaudojant 1kW el. energijos, Jūs gaunate 4 kW šiluminės energijos. toks efektyvumas pasiekiamas naudojant nuoseklų saulės kolektorių ir šilumos siurblio jungimą kaip parodyta schemoje.

 

  

Žymėjimai:

SK - Saulės kolektoriai
ŠS - šilumos siurblys
KB - akumuliacinė talpa

 

 

 

Veiklos režimai

Pagrindinė sistemos valdiklio užduotis yra užtikrinti pageidaujamą temperatūrą akumuliacinėje talpoje maksimaliai išnaudojant saulės energiją.

Sistemos darbo režimai:

 • 100% saulės kolektoriai

  Kuomet saulės kolektoriai sėkmingai gali užtikrinti pageidaujamą temperatūrų skirtumą, valdiklis nenaudoja šilumos siurblio glikolio papildomam šildymui.

 • Mišrus režimas

  Kuomet dangus apniukęs, saulės kolektoriai dalinai pašildo glikolį, tokiu atveju trieigių vožtuvų sistema praleidžia glikolį per šilumos siurblį papildomam pašildymui iki reikiamos temperatūros.

 • 100% šilumos siurblys

  Naktį, ar lyjant lietui, kuomet saulės kolektoriai neveikia, o šilumos poreikis atsiranda, tokiu atveju valdiklis atidaro trieigius vožtuvus taip, kad šilumos siurblys šildytų sistemoje esantį glikolį iki nustatytos temperatūros arba iki saulės kolektorių veikimo.

 • Kondicionavimas

  Bet kuriuo atveju sistema gali nepriklausomai kondicionuoti Jūsų būsto orą vasaros metu.

 

 

Dėmesio! Jei mūsų siūlomą komplektaciją kitur rasite pigiau - pritaikysime Jums kainų skirtumo nuolaidą.